Antalya’da dünya rekoru kıran down sendromlu Emirhan’a özel karşılama

DHA

Antalya’da düzenlenen 2’nci Down Sendromlular Dünya Spor Oyunları’nda (Trisome Oyunları) milli sporcu Emirhan Akçakoca, uzun atlama dalında 4,27’lik derecesiyle dünya rekoru kırarak altın madalyanın sahibi oldu.

Akçakoca’ya memleketi Tekirdağ’a gelişinde özel karşılama töreni düzenlendi. Akçakoca ve antrenörü Lokman Öksüz, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen programla karşılandı.

Akçakoca için şehir turu da yapıldı. Konvoya, vatandaşlar da alkışlarla destek verdi.

“Emirhan’la gurur duyuyoruz”

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Üzgün, çok heyecanlı ve mutlu olduklarını belirterek, “Emirhan ve hocasını bugün burada hep beraber Tekirdağlı hemşehrilerimizle beraber karşılıyoruz. İnşallah güzel bir konvoy yapacağız, biz gurur duyuyoruz. Tekirdağ’ımızın ismini ve Türkiye Cumhuriyetimizin ismini Emirhan, duyurmaya devam ediyor.

dedi.

“Sözümü tuttum”

Emirhan Akçakoca ise “Yarışmamız çok zordu, ama biz başardık. Biz buraya gelmeden önce hatta söz vermiştim 10 tane madalya toplayacağıma. Bunu yaptım, başardım. Şimdi öteki yarışa daha hevesli gideceğim. Öteki yarışta da başaracağıma inanıyorum, sözümüzde duracağıma ve hocamın yüzünü kara çıkarmayacağıma söz veriyorum.” diye konuştu.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x